راهنمای خرید هارد برای دستگاه ضبط تصویر

این روزها دوربین امنیتی برای هر مکانی ضروری است، ولی چیزی که آن را ایمن‌تر می‌کند و باعث ضبط باکیفیت‌تر می‌شود، انتخاب هارد دوربین مداربسته است. در واقع هارد دیسک‌هایی که برای دستگاه ضبطNVR یا DVR، سیستم امنیتی IP یا NAS انتخاب می‌کنید، تاثیر زیادی در کیفیت نهایی دارند. پیش از انتخاب باید بدانید که اصولا مشخصات فنی هارد دوربین مداربسته منحصر به فرد است و شما به یک نوع ویژه آن نیاز دارید.

مشخصات فنی بهترین هارد دوربین مداربسته

 

۱٫ ظرفیت هارد دوربین مداربسته

این مورد یکی از مهمترین جنبه‌ها در هنگام انتخاب هارد مخصوص دوربین مداربسته است. هرچه هارد دیسک بزرگتر باشد، به شما اجازه می‌دهد که تصاویر طولانی‌تری را ضبط کنید. برای این مورد باید ابتدا مشخص کنید که آیا دوربین را فقط برای تشخیص حرکت می‌خواهید؟
هنگامی که دوربین بر روی تشخیص حرکت تنظیم شود، فقط در صورت حرکتِ چیزی اقدام به ضبط فیلم می‌کند. اما شما می‌توانید این گزینه را فعال نکنید و دوربین به طور مداوم وقایع را ضبط کند. امروزه هارد ۴ ترابایت دوربین مداربسته، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و اکثر سیستم‌ها از آن پیشتیبانی می‌کنند. البته سیستم‌های جدیدتر می‌توانند از ۱۰ ترابایت در هر هارد دیسک هم پشتیبانی کنند.
حال که صحبت از فضای ذخیره سازی شد، شاید این سوال مطرح شود که به چند هارد نیاز دارید؟ مسلما هرچه دوربین بیشتری نصب کرده باشید، به هارد دیسک‌های بیشتری نیز احتیاج دارید. به طور کلی، یک هارد ۲ ترابایت دوربین مداربسته با ۴ دوربین، قادر به ذخیره اطلاعات به مدت ۲ هفته است.

۲٫ قابلیت اطمینان

استفاده از تجهیزات مناسب، طول عمر هارد مخصوص دوربین مداربسته شما را افزایش می‌دهد. پس این یعنی، شما باید هارد مخصوص دستگاه‌های ضبط NVR ، DVR یا سیستم دوربین امنیتی را بخرید. زیرا هارد معمولی رایانه توانایی مقاومت در برابر نیازهای دوربین مداربسته را ندارند و شامل ویژگی‌های لازم برای کنترل محیط نظارتی، نیستند.
از طرف دیگر، بهترین هارد دوربین مداربسته برای ثبت اطلاعات ۲۴ × ۷، از چندین جریان دوربین یا کانال ساخته می‌شود. در حالی که یک هارد دسکتاپ در نهایت می‌تواند تحت عملکرد ۲۴ × ۷، از کار بیفتد. بنابراین هارد درایوهای بهینه سازی شده ویدیویی، قابلیت اطمینان بیشتری را نسبت به یارانه‌ها فراهم می‌کنند و برای عملکردهای قوی بهتر هستند. در این صورت شما به نتایج خوبی نیز می‌رسید و اتفاقا می‌توانید به ارتقای امنیت دوربین مداربسته دست پیدا کنید.

۳٫ طول عمر

هارد خوب برای دوربین مداربسته به گونه‌ای طراحی شده که طول عمر بیشتری در حین استفاده دارد. یک هارد دسکتاپ روی NVR یا DVR، ممکن است از ۶ ماه تا ۲ سال دوام داشته باشد و سپس برای جایگزینی آن مجبور به صرف هزینه بیشتری هستید. اما هارد مخصوص دوربین بین ۵ تا۱۰ سال دوام می‌آورد.

۴٫ RPM

این مخفف سرعت چرخش دیسک است و از بزرگترین ویژگی های هارد دوربین مدار بسته به حساب می‌آید. شما باید فقط آن دسته از هاردهایی را خریداری کنید که محدوده ۳۵۰۰-۵۹۰۰ دور در دقیقه دارند. دورهای بالاتر برای هارد دیسک های رومیزی طراحی شده‌اند. دور پایین‌تر به این معنی است که هارد دیسک دوام بیشتری خواهد داشت.

۵٫ میانگین زمان بین خرابی (MTBF)

این معیار استاندارد همان اطمینانی است که پیش‌تر گفتیم و اینکه میزان خرابی هارد چه مقدار است. از نظر فنی، درجه سختی هارد دیسک‌ها برای مدت زمان مشخصی کار می‌کند و معمولا هارد مناسب دوربین مداربسته برای ۱۰-۱۵ سال کارایی دارد و این مقدار قابل قبولی است.

۶٫ ظرفیت نوشتن / خواندن اطلاعات

این مورد با درجه ترابایت بر سال، اندازه‌گیری می‌شود. بدیهی است که هرچه ظرفیت بالاتر باشد، عملکرد هارد دیسک نیز بهتر است.

۷٫ ساعات کار

تعداد ساعاتی که هارد دیسک برای روشن ماندن طراحی شده است. اگر شما می‌خواهید دوربین به صورت مداوم روشن باشد، پس باید به این موضوع دقت کنید و مدل باکیفیتی را بخرید تا با روشن ماندن زیاد خراب نشود.

۸٫ تحمل لرزش

وقتی یک هارد مورد استفاده قرار می‌گیرد، لرزش ایجاد می‌کند. شاید اگر شما فقط یک هارد داشته باشید، این موضوع خیلی مهم به نظر نرسد. ولی مثلا اگر هنگام نصب هارد دوربین مداربسته ارزان، از ۴ هارد استفاده کنید، این مورد اهمیت پیدا می‌کند و باید لرزش‌ها را کنترل کنید. هاردهای خوب دارای سنسورهای داخلی هستند که ارتعاشات را تشخیص می دهند و اقدامات متفاوتی را جهت رفع آنها انجام می‌دهند.

۹٫ صرفه جویی در مصرف انرژی

هارد دیسک‌ها برای صرفه جویی در مصرف برق در طولانی مدت، باید در مصرف انرژی صرفه جویی کنند. پس هنگام خرید دوربین مداربسته تحت شبکه و انتخاب هارد برای آن، به این مورد دقت کنید.

۱۰٫ سرعت انتقال

در سال‌های گذشته شاید این موضوع خیلی مهم بود، ولی این روزها دیگر سرعت انتقال اهمیت چندانی ندارد. زیرا همه تولید کنندگان، هارد دیسک‌ها را در سرعت‌های انتقال خوبی (مانند ۱Gbps) ارائه می‌دهند.

تفاوت هارد دوربین مداربسته با کامپیوتر

هارد دوربین برای کار در تنظیمات و محیط‌های مختلف طراحی شده است. هارد دیسک نظارتی از قابلیت اطمینان و دوام بیشتری برخوردار است. در نتیجه عملکرد بهتری نسبت به هارد دیسک دسکتاپ و رایانه دارد.
هارد کامپیوتر طوری طراحی شده است که در طی چند سال مشخص هر روز چند ساعت استفاده شود. بنابراین اگر رایانه شما بیشتر اوقات خاموش باشد، اشکالی ندارد. اما سیستم دوربین مداربسته در مدت ۷ روز هفته، به طور ۲۴ ساعته دائما کار می‌کند.
یک هارد رایانه معمولی زودتر خراب می‌شود و شما باید یک مدل جدید را خریداری کنید. ولی هارد مخصوص دوربین مداربسته، دور کمتری نسبت به هارد دسکتاپ دارد، برای نوشتن و خواندن داده‌ها به روشی قابل اعتماد بهینه شده و برای کار ۲۴ ساعته طراحی شده است.
حال باید به این سوال بپردازیم که آیا می‌توان هارد کامپیوتر را روی NVR یا DVR نصب کرد؟ بله قطعا می‌توانید، ولی با توجه به نکات گفته شده به احتمال زیاد هارد پس از چند ماه استفاده از بین می‌رود و شما تمام فیلم‌ها را از دست می‌دهید. حتی ممکن است با این کار شما امنیت کل سیستم را به خطر بیاندازید.
این هاردهای دوربین شاید شبیه سایر هارد دیسک‌های معمولی باشند، اما برای استفاده در سیستم‌های امنیتی نظارتی طراحی و بهینه شده‌اند. بنابراین توصیه می‌شود که از همان ابتدا به فکر یک هارد دوربین مداربسته با کیفیت باشید تا بعدها به مشکل برنخورید.

انواع هارد دوربین مداربسته

در حال حاضر برندهای معتبر و خوبی تولید می‌شوند و در این بین هارد دوربین مداربسته سیگیت و دیجیتال وسترن از بهترین‌ها هستند. ما نیز در ادامه ویژگی‌های هاردهای موجود شرکت وسترن را به شما معرفی می‌کنیم:

۱٫ هارد دوربین مداربسته سفید

• کیفیت خوب
• مناسب برای کامپیوترهای خانگی
• برای فعالیت ۲۴ ساعته دوربین مناسب نیستند

۲٫ هارد دوربین مداربسته بنفش

• کاملا مناسب برای دوربین مداربسته
• دارای ظرفیت ۱ تا ۶ ترابایت
• امکان استفاده ۲۴ ساعته

۳٫ هارد دوربین مداربسته مشکی سفید

• بسیار قدرتمند
• کاربری خانگی و سرورهای پیشرفته‌تر
• کاملا مناسب دوربین مداربسته

قیمت هارد دوربین مداربسته

جهت خرید هارد دوربین مداربسته باید به نکاتی توجه داشته باشید که قیمت را تحت تاثیر قرار می‌دهند. پس هر چه نکات مثبت ذکر شده در یک هارد بیشتر باشد، قیمت آن هم بالاتر می‌رود. شما باید توجه داشته باشید که با گذشت زمان و استفاده زیاد، به هر حال کیفیت هارد کم می‌شود.
بنابراین دقت کنید که برای قیمت کمتر به دنبال خرید هارد دوربین مداربسته دست دوم نباشید، یا حتما مطمئن شوید که از کیفیت آنها خیلی کاسته نشده باشد. چنانچه به دنبال کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی برای خرید دوربین مداربسته و هارد هستید، کافیست با شماره0232525860 تماس بگیرید. کارشناسان ایمن جام جم به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهند.

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش